تخفیف خرید لوله ها تا 24خرداد ماه
 

مزایای لوله پلی اتیلن

مزایای لوله پلی اتیلن

 

لوله‌های پلی اتیلن زنگ نمی‌زنند , نمی‌پوسند , سوراخ نمی‌شوند , باد نمی‌کنند و امکان رشد موجودات زنده درون لوله وجود ندارد. لوله پلی اتیلن مقاومت شیمیایی فوق‌العاده‌ای دارد و در بسیاری از محیط‌های مهاجم شیمیایی نخستین انتخاب به عنوان لوله مورد استفاده است و لوله پلی اتیلن از خاک طبیعی که از نظر شیمیایی فعال است، تاثیر نمی‌پذیرد اما مانند هر لوله دیگری , اگر خاک با حلال‌های آلی ( نفت , گازوئیل ) آلوده باشد ممکن است نیاز به روش‌های نصبی باشد که از لوله پلی اتیلن در برابر تماس با حلال‌های آلی محافظت کند.

دوام لوله های پلی اتیلن

 

چقرمگی و انعطاف‌پذیری لوله‌های پلی اتیلن همراه با دیگر خواص ویژه آن از جمله اتصالات بدون نشتی و کاملا مهار شده حاصل از جوش , آن را برای نصب در محیط‌های خاکی فعال در معرض زلزله، کاملا مناسب گردانیده است.

خواصی مانند وزن کم , انعطاف پذیری و اتصالات کاملا عایق شده و بدون نشتی , مجموعا روشهای نصب مقرون بصرفه و منحصر بفرد را فراهم می کند که با سایر موارد امکان پذیر نیستند.استفاده از لوله‌های پلی اتیلن به طرز چشمگیری ساخت و ساز را تسهیل نموده و موجب صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در زمان و هزینه می شود.نصب سیستم‌های لوله کشی پلی اتیلن با وزنی در حدود یک هشتم لوله‌های فولادی و با استفاده از اتصالات بدون نشتی یکپارچه و سازگار با شرایط مختلف کاری , ساده‌تر است و به تجهیرات سنگین بالابر نیاز ندارند.

انعطاف پذیری

 

لوله های پلی اتیلن در محل نصب می‌توانند نهایتا تا شعاع حدود ۳۰ برابر قطر اسمی خم شوند که بسته به ضخامت دیواره لوله این مقدار میتواند کمتر باشد. به عنوان مثال لوله پلی اتیلن ۲۵۰ میلیمتر در محل نصب و در حالت سرد میتواند تا شعاع ۹ متر تغییر شکل دهد. این مزیت در لوله پلی اتیلن باعث حذف بسیاری از اتصالاتی می‌شود که برای تغییرات زاویه‌ای در سیستم لوله‌کشی بکار می‌روند و همچنین باعث سهولت نصب می‌گردد. دوام طولانی مدت لوله‌های پلی اتیلن به خوبی مورد تحقیق قرار گرفته است.پلی اتیلن در برابر خستگی مقاومتی استثنایی دارد و تحت بالاترین فشار عملیاتی, میتواند چندین نوسان فشاری را تا ۱۰۰ درصد بالای حداکثر فشار کاری خود، بدون هیچ اثر منفی روی قابلیت‌های عملکردی طولانی مدت حفظ کند.

استحکام و عمر مفید

 

لوله های پلی اتیلن ضربه را به ویژه در شرایط آب و هوایی سرد که سایر لوله‌ها امکان ترک و شکست دارند بسیار بهتر از لوله‌های PVC تحمل می کند.از آنجا که اتصالات پلی اتیلن جوش خورده با جوش لب به لب به اندازه لوله استحکام دارند , میتوان روی زمین آنها را در طول بسیار زیاد به هم متصل نموده و سپس مستقیما در ترانشه جای داد.

عمر مفید لوله‌های پلی اتیلن به طور متوسط بین ۵۰ تا ۱۰۰ سال تخمین زده می شود. این ماندگاری و طول عمر زیاد باعث نوعی صرفه‌جویی در هزینه تعویض این لوله‌ها می‌شود.در سیستم‌های لوله های پلی اتیلن که به درستی طراحی و نصب شده‌اند, نیاز اندکی به نگهداری مستمر وجود دارد.تاسیسات لوله‌های پلی اتیلن به دلیل خواص فیزیکی لوله, اتصالات بدون نشتی و کاهش هزینه‌های نگهداری , مقرون بصرفه هستند و در طولانی مدت کم هزینه‌ترند.لوله پلی اتیلن در برابر اغلب مواد شیمیایی متداول مقاوم بوده و مستعد خوردگی گالوانیک و یا الکترولیز نیست.

 

سطح داخلی لوله پلی اتیلن فاقد زبری است و این لوله‌ها در رده لوله‌های صاف قرار میگیرند, گروهی که کمترین مقاومت در برابر جریان سیال را ایجاد می کند.لوله‌های پلی اتیلن بدون خوردگی , بادکردگی و یا رشد بافت‌زنده, صافی سطح داخلی و قابلیت جریانی خود را، حفظ کرده و بازده هیدرولیکی سیستم را در طول عمر مورد نظر طراحی, تضمین می کند.

پیمایش به بالا